- JFS -

Just For Academy
0 (533) 631-81-00
info@justforspeaking.com

Just For Speaking

Just For Academy

Just for Speaking’in daha pratik ve günlük konular içeren konuşma hedefi yerine, daha akademik amaçları olan öğrencilerimize Just for Academy gruplarımızı öneririz. En az B2 (Intermediate) düzeyinde İngilizce bilgisi gerektiren Just for Academy departmanımızda IELTS, TOEFL, TOEIC gibi uluslararası geçerliliği olan ya da YDS, YÖKDİL ve üniversitelerin hazırlık atlama sınavları gibi ulusal sınavlara odaklanabilirsiniz.


 • Üniversitelerinizin hazırlık sınıfını atlamak istiyorsanız,
 • Yüksek öğreniminize devam etmek istiyorsanız,
 • Akademik kadrolar için dil yeterliliğini sağlamak istiyorsanız,

 

Just for Academy’nin en fazla 10 kişilik sınıflarında YDS, YÖKDİL ya da Proficiency gruplarına katılmanızı tavsiye ederiz. 3 ya da 4 aylık bir süreyi kapsayan JFA dersleri 3 hedeften oluşmaktadır. İlk bölümde, dilbilgisi konuları eğitmenlerimiz tarafından anlatılır ve örnek sorular ile öğrenilen konuların sorulara nasıl uygulanacağı öğretilir. İkinci bölümde, sınavı oluşturan soru tiplerine odaklanılır ve her bir soru tipine nasıl yaklaşılacağı ve doğru cevaplara en kısa zamanda ulaşmada ne tür yöntemlerin kullanılacağı örnek sorularla öğretilir. Son bölümde, sadece soru çözümlerine odaklanılarak, öğrencilerin öğrendikleri tüm bilgileri sorulara uygulamaları istenir ve hatalar düzeltilir. Sürecin tamamında ise öğrencilere, arkeoloji, ekonomi, güzel sanatlar, tarih, felsefe, psikoloji gibi akademik konular üzerine okuma parçaları verilerek kelime dağarcıklarını geliştirmeleri sağlanır. Öğrencilerin gelişimlerini gözlemlemek, sınav ciddiyetini sağlamak, ve eksikliklerini tamamlamak amacıyla her hafta örnek sınava girmesi istenir. Eğitim dili Türkçe’dir.

 

 • Özel şirketlerin iş mülakatlarında dil yeterliliğinizi belgelemek istiyorsanız,
 • Yurt dışında yüksek öğreniminize devam etmek istiyorsanız,
 • Uluslararası bir firmaya geçmek ya da şirketinizde yükselmek istiyorsanız

 

Just for Academy’nin en fazla 3 kişilik sınıflarında IELTS, TOEFL ya da TOEIC gruplarına katılmanızı tavsiye ederiz. 3 ya da 4 aylık bir süreyi kapsayan JFA eğitimlerinde, her dersin öncesinde öğrencilerin bir örnek sınav çözmeleri istenir. Dersin ilk bölümünde okuma parçası analiz edilerek her sorunun doğru cevabı verilerek, metin içerisindeki referans cümleleri bulunur ve okuma parçasının anlaşılmasını kolaylaştıran yöntemler öğretilir. İkinci bölümde, dinleme aktiviteleri yapılarak her bir soru tipine yönelik yaklaşımlar öğretilir ve öğrencinin tahmin etme, hazırlık yapma ve not tutma yetenekleri geliştirilir. Üçüncü bölümde, her bir öğrenci ile sınav formatına uygun bir şekilde konuşma pratiği yapılır, hataları not alınarak, konuşma sonrasında düzeltilir. Ayrıca yol göstermek için, öğretmen tarafından örnek cevaplar verilir. Dersin sonunda ise, öğrencilerden bir kompozisyon yazmaları ve eğitmenlerine email olarak göndermeleri istenir. Kompozisyonlar, eğitmenlerimiz tarafından düzeltilir ve puanlandırılır. Bu döngü sınav gününe kadar tekrarlanır. Eğitim dili tamamen İngilizce’dir.

 

Just for Academy deneyimli kadrosuyla sizi akademik hedeflerinize ulaştırmak için,

 • tek bir bakış açısı yerine farklı kaynaklardan sorular,
 • gelişiminizi görmek için her hafta ücretsiz sınavlar,
 • ders saatleriniz dışında etüd dersleri,
 • konuşma kulüplerine ücretsiz katılım,
 • eğitim materyallerine uygulama üzerinden erişim,
 • bireysel takip sistemi,


gibi birçok imkan sağlamaktadır.