- JFS -

Neden Biz
0 (533) 631-81-00
info@justforspeaking.com

Just For Speaking

Neden Biz

İlk okuldan başlayarak üniversiteye kadar süregelen ve 10 yılı bulan klasik İngilizce eğitim sistemimiz ne yazık ki birçok dezavantaja sahiptir. 10 yıl herhangi bir alanda uzmanlaşma süresidir ama İngilizce söz konusu olduğunda uzmanlaşmak bir yana, kendimizi doğru ve akıcı bir şekilde ifade etmekte bile zorlanmaktayız. Uygulanan yöntemler yanlış olduğunda ve dil öğrenimi için uygun koşullar sağlanamadığında, eğitim süresinin pek de önemi kalmamaktadır.
Peki devlet okullarımızda ve birçok özel dil kurslarında aldığımız klasik dil eğitiminden farklı olarak Just for Speaking’te nasıl bir eğitim modeli bulacaksınız?

 

Just for Speaking size minimum 1, maksimum 3 kişilik sınıflarda eğitim vermeyi taahüt eder. Eğitmeninizle bire bir eğitim almanız için tasarlanan bu özel sınıflarda hem tüm yeteneklerinizi geliştirme fırsatını bulursunuz hem de bir ayda sorumlu olduğu öğrenci sayısı 10’u geçmeyen eğitmeniniz sizi hedefleriniz dahilinde en doğru şekilde yönlendirir ve size rehberlik eder.

 

Just for Speaking’in eğitim modeli ağırlıklı olarak konuşma ve dinleme aktivitelerine uygun olarak dizayn edilmiştir. Bir günlük dersinizin neredeyse tamamını konuşarak geçirmeniz hedeflenmektedir. Fakat bu hedefe ulaşmak için dilbilgisini doğru kullanabilmeniz, yeterli bir kelime dağarcığına sahip olmanız ve karşı tarafı da anlama yetekelerinizi de geliştirmemiz gerekmektedir. Grup eğitimlerinde her dersinizin öncesinde siz öğrencilerimiz tarafından hedef, seviye ve ilgi alanlarınıza yönelik olarak konuşma konuları seçilir. Dersinizin ilk 10 dakikalık bölümünde kelime etkinlikleri yapacak ve takip eden 30 dakikalık bölümde dilbilgisi yapılarını, dinleme ve konuşma yeteneklerine dayanan “İletişimsel Yaklaşım (Communicative Approach)” ile öğreneceksiniz. Dersinizin geri kalan kısmında ise, bu yapıları kullanarak seçtiğiniz konular üzerinde özet, tartışma ve gerçek hayattan canlandırmalar yapmanız sağlanacaktır. Dersinizin sonunda ise, yine bu yapıları kullanabileceğiniz yazma ödevleriniz olacaktır.

 

Just for Speaking size 1,5-2 yıllık eğitim programı sunmaz çünkü hiç kimsenin hayatlarının geri kalanını bir kenara iterek 2 yıl boyunca tüm maddi olanaklarını, enerjisini, motivasyonunu ve zamanını İngilizce eğitimine ayıramayacağı gerçeğini kabul eder. Just for Speaking’de genel konuşma yeteneklerinizi geliştirmek için alabileceğiniz eğitimin süresi en fazla 6 aydır. Tabii ki bu, her öğrencimizin 6 ay eğitim alacağı anlamına gelmez. Alanlarında uzman eğitmenlerimizin yapacağı seviye belirleme sınavı sonucunda seviyeniz ne kadar yüksek çıkarsa, alacağınız eğitim de o oranda kısalmaktadır. Genel konuşma hedefinize ulaştıktan sonra akademik ya da profesyonel hayatınıza yönelik Just for Academy ve Just for Business ile yeni planlamalar yapabilirsiniz.

 

Just for Speaking verdiği eğitime güvenerek öğrencilerinin tüm haklarını korumaktadır. Seviye belirleme sınavınız ve size uygun olduğu düşünülen gruplarda katılacağınız değerlendirme dersiniz için hiçbir ücret talep etmez. Ayrıca programınız oluşturulduğunda hala tereddütleriniz varsa, kaydınızı ilk ders gününüzün sonunda da yaptırabilirsiniz. Kurumumuz hiçbir şekilde almak istemediğiniz bir eğitimi size sözleşmeyle dayatmaz ya da ödemeye zorlamaz. Kur bazlı sözleşme ya da her kurun sonunda sözleşme feshi gibi opsiyonlarımız eğitim sistemimize ve eğitmenlerimize duyduğumuz güveni yansıtmaktadır. Böylece herhangi bir nedenden ötürü programınıza devam edemezseniz, sadece aldığınız kur kadar eğitimin ücretini ödemiş olursunuz. Bunun yanında, eğer derslerinizin tamamına katılırsanız ve ödevlerinizi düzenli bir şekilde yaparsanız, ama o kurun hedefine ulaşamazsanız, öğretmeninizin de onayıyla aynı kuru tekrar ücretsiz olarak alabilirsiniz.

 

Just for Speaking sizlerin iş ve eğitim hayatlarınızı göz önünde bulundurarak, hedeflerinize en kısa sürede ulaşmanızı sağlayacak en uygun programları size sunmaktadır. İsterseniz maksimum 3 kişilik sınıflarımızda grup dersi alabilirsiniz; isterseniz tek kişilik özel sınıflarımızda tamamen sizin boş vakitlerinize uygun esnek bir programla amacınıza yönelik bir eğitim alabilirsiniz. Ya da kurumunuzda personelinize hizmet içi eğitim imkanı sağlayabilirsiniz. Hatta zamanlama ya da fiziki koşulları sağlamada sorunlarınız varsa, çevrimiçi (online) eğitim seçeneğimiz ile dilediğiniz yerden konuşma pratiğine devam edebilirsiniz.

 

Just for Speaking tamamen alanına hakim ve deneyimli öğretmenlerle çalışmaktadır. Çünkü öğretmenlerimiz sadece sınıfta ders anlatmakla kalmaz, aynı zamanda gelişiminizi bire bir takip ederek hedeflerinize ulaşmanızda size rehberlik eder. Birlikte çalıştığımız öğretmenlerimiz bizim için çok değerledir çünkü kurumumuz öğretmenin de eğitim modeli kadar önemli olduğunu ve öğrenci memnuniyetinde çok önemli bir role sahip olduğunu en baştan kabul etmektedir. Bu bağlamda, eğitmen işe alım sürecimiz çok kapsamlıdır ve dört basamaktan oluşmaktadır. 

 

1. Aşama: IELTS-TOEFL skoru (%95’lik başarı beklenmektedir.)
2. Aşama: İK ve teknik mülakat (Tamamen İngilizce yürütülmektedir.)
3. Aşama: JFS sistemine uygun oryantasyon (Yaklaşık 1.5 ay sürmektedir.)
4. Aşama: Örnek ders kaydı (Koordinatör onayından geçmektedir.)

 

Özetle, Just for Speaking’i diğer tüm eğitim kurumlarından ayıran en temel unsur; 10 yıldır spesifik bir öğrenci profiline hitap ederek, bireysel ihtiyaçlarına yönelik çözümler üretmedeki başarısıdır.